Traktor komunalny z osprzętem: kupić czy wynająć?

4 listopada 2022


Nowoczesne urządzenia zdecydowanie ułatwiają realizację prac komunalnych. Obecnie na rynku dostępne są traktory charakteryzujące się niewielkimi gabarytami i szerokimi możliwościami. Szeroki wybór osprzętu dodatkowo zwiększa liczbę ich zastosowań. Sprawdź, co jest korzystniejsze: zakup czy wynajem traktora komunalnego.

Nowoczesne traktory komunalne – wszechstronne i wygodne

Nowoczesne ciągniki komunalne znakomicie sprawdzają się podczas różnego typu prac, pomagając oszczędzać czas i pieniądze. Właściwy dobór osprzętu pozwala je przystosować między innymi do realizacji zadań związanych z:

• utrzymaniem dróg i poboczy,
• odśnieżaniem dróg,
• utrzymaniem zieleni,
• budową dróg i ścieżek,
• różnego rodzaju pracami porządkowymi i konserwacyjnymi.

Z całą pewnością warto inwestować w sprzęt wysokiej jakości, który pozwala skracać czas realizacji prac, poprawiając jednocześnie ich jakość. Nowoczesne traktory komunalne zapewniają też większy komfort operatorom, są bezpieczniejsze i bardziej wszechstronne. Ogromne znaczenie ma też ekonomia – zwykle sprzęt nowszego typu jest tańszy w użytkowaniu.
 

Zakup czy wynajem – co jest lepsze w przypadku traktora komunalnego?

Chcąc korzystać z wysokiej jakości sprzętu, niekoniecznie trzeba inwestować w jego zakup. Obecnie pojawia się coraz więcej atrakcyjnych urządzeń w ofercie na wynajem. Czy jednak takie rozwiązanie jest opłacalne? Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie zalet i wad zarówno zakupu, jak i wynajmu.


GRAVIT_Rental_wynajem_traktorkow_Kubota

 

Zakup traktora komunalnego – zalety i wady

Zakup traktora komunalnego wydaje się oczywistym rozwiązaniem w przypadku częstego zapotrzebowania na jego wykorzystanie. Nie zawsze jest to jednak słuszna decyzja. Co warto wiedzieć na ten temat? Zakup sprzętu na własność oznacza:

• jego stałą dostępność – nawet w przypadku pojawienia się nagłej potrzeby;
• konieczność zainwestowania znacznej ilości środków – specjalistyczne urządzenia są dość kosztowne;
• konieczność wzięcia pod uwagę również kosztów zakupu osprzętu, napraw i serwisu, a także przechowywania urządzenia;
• możliwość rozłożenia zakupu na raty (w przypadku skorzystania z kredytu).

Należy pamiętać, że w przypadku awarii sprzętu to właściciel odpowiada za jego naprawę. Może się więc zdarzyć, że awaria uniemożliwi realizację prac, dodatkowo generując koszty naprawy.


Wynajem traktora komunalnego – zalety i wady

Alternatywą dla zakupu jest wynajem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Może być zasadny nawet w przypadku maszyn wykorzystywanych często i przez cały rok. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu? Charakterystyczne dla wynajmu są:

• stałe, niskie, przewidywalne koszty – dzięki temu nie są potrzebne duże inwestycje;
• elastyczność – możliwość doboru maszyn i osprzętu zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem;
• gwarancja sprawności urządzenia – wszystkie wynajmowane traktory są dokładnie sprawdzane;
• bezpłatny serwis i naprawy – koszty serwisowe leżą po stronie wynajmującego, a w przypadku poważniejszej awarii najemca otrzymuje sprzęt zastępczy;
• dostępność najnowszych modeli – możliwość testowania nowych rozwiązań i korzystania z najlepszych urządzeń.

 

Tak naprawdę trudno wskazać konkretne wady wynajmu. Sprzęt nie jest własnością najemcy, ale ma to zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Niekiedy mogą się pojawić jedynie problemy z dostępnością odpowiednich urządzeń. Nie musi to być jednak dużą przeszkodą.


Ważne, aby wybrać dobrą wypożyczalnię sprzętu – wówczas uzyskasz dostęp do wysokiej klasy urządzeń, profesjonalnej obsługi i fachowego doradztwa. Jesteś zainteresowany najmem traktorów komunalnych i specjalistycznego osprzętu? Sprawdź ofertę GRAVIT Rental!

 

 GRAVIT_Rental