To ułatwi Ci pracę! Co powinieneś wiedzieć o ładowarkach teleskopowych na budowie?

13 maja 2020

 

Ładowarki sztywnoramowe widywane są na budowach już od wielu lat i bez wątpienia jest to niezastąpiony sprzęt, który w znacznym stopniu ułatwia pracę. Mniejszą popularnością cieszyły się do tej pory ładowarki obrotowe, jednak ten trend mocno się zmienia na przestrzeni ostatnich kilku lat. Warto być na bieżąco!Przedsiębiorcy coraz częściej przekonują się do ładowarek teleskopowych obrotowych z racji na ich wszechstronność oraz duże wsparcie przy realizacji zadań. Dzięki nim jesteśmy w stanie wykonać wiele prac, które w normalnych warunkach wymagałyby użycia różnych maszyn:

 

 • ładowarki teleskopowej (załadunek i rozładunek palet z cegłą, watą izolacyjną, itp.)
 • dźwigu (praca w funkcji żurawia samojezdnego, podawanie ciężkich ładunków na duże wysokości)
 • platformy roboczej do prac na wysokościach (do prac montażowych/demontażowych i wykończeniowych)


Jedna ładowarka obrotowa na budowie potrafi sprawnie rozładować ładunek na paletach oraz pracować jako dźwig i podać materiał na dużą wysokość z dokładnością mierzoną w centymetrach!

 

Niewątpliwą zaletą tych ładowarek jest również możliwość ich zdalnej obsługi za pomocą pilota radiowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy sterować maszyną spoza kabiny operatora, co znacznie ułatwia pracę oraz zmniejsza zapotrzebowanie na ilość rąk do pracy.

Maszyny wyposażone są w funkcję obrotu wokół własnej osi poprawiającą ich właściwości użytkowe.

 

Praca na MANITOU serii MRT jest prosta, przyjemna i dzięki zastosowaniu zaawansowanych systemów elektronicznych również bezpieczna. Nad ruchami maszyny w trybie ciągłym czuwa komputer, który nadzoruje jej pracę zapobiegając nieświadomemu przeciążeniu. System odcina ruchy mogące w niebezpieczny sposób zmniejszyć stabilność ładowarki. Maszyny wyposażone są w cztery podpory sterowane niezależnie.


 


Dlaczego wynajem ładowarki teleskopowej jest dobrym rozwiązaniem?

 

Jeżeli chcemy w pełni korzystać z możliwości, jakie daje ładowarka teleskopowa możemy ją kupić, wziąć w leasing lub wynająć. Coraz więcej naszych klientów skłania się ku tej ostatniej możliwości.

 

GRAVIT od kilkunastu lat zajmuje się sprzedażą oraz wynajmem ładowarek teleskopowych. Jako autoryzowany dealer marki MANITOU posiadamy również mobilny serwis, dzięki czemu możemy zawsze szybko, sprawnie i profesjonalnie pomagać naszym klientom gdy mają problem z maszyną.
Od lat obserwujemy, jak rynek wynajmu maszyn w Polsce dynamicznie się rozwija, a klientów, którzy są zainteresowani wypożyczeniem sprzętu budowlanego przybywa.


 

Wynajem ładowarki teleskopowej daje możliwość skorzystania z nowoczesnego sprzętu bez ponoszenia wysokich kosztów. I nie chodzi tu wyłącznie o koszty zakupu. Wydatkiem jest również magazynowanie dźwigów, koparek czy podnośników oraz ich serwisowanie. Klienci oczekują efektywnego przebiegu prac budowlanych w bezpiecznych warunkach. Bez sprawnego sprzętu nie da się osiągnąć tego celu w rozsądnej cenie. Dlatego odpowiedź na pytanie, czy opłaca się wynajmować maszyny budowlane zdecydowanie brzmi „TAK”.


Nowoczesny, w pełni sprawny sprzęt jest gwarancją, że wszystkie zadania na placu budowy zostaną wykonane w krótszym czasie, a ryzyko awarii i innych komplikacji spada niemal do zera. Jako GRAVIT dajemy również pewność, iż wszelkie awarie zostaną niezwłocznie usunięte przez wykwalifikowanego serwisanta, a w razie niemożności ich szybkiego usunięcia maszyna zostanie zastąpiona inną.


W ostatnim czasie nasza oferta wynajmu poszerzyła się o model MANITOU MRT 3050+ Privilege. Jest to wyjątkowa ładowarka, która wbrew przypuszczeniom mocno różni się od modelu MRT 2550. Wysokość podnoszenia to aż 29,5 m, jednak to nie jest jej główna zaleta. Jest to maszyna bardziej stabilna, dzięki czemu ma lepsze parametry dźwigowe przy większym zasięgu. Całkowita szerokość przy rozłożonych podporach to 6,25 m, czyli aż o 70 cm więcej w porównaniu do modelu MRT 2550. Silnik Mercedesa o mocy 176 KM oraz wydajniejsza hydraulika pozwala na wykonywanie płynnych ruchów, co jest bardzo odczuwalne przy pełnym wysięgu teleskopu.W naszej ofercie wynajmu znajdziecie ładowarki teleskopowe obrotowe o różnych parametrach, do różnych prac. Wszystkie maszyny dostępne są od ręki, ubezpieczone oraz mają aktualne badanie UDT.

Dostępne są modele:

 • MRT 1840: Udźwig: 4t, Wys. podnoszenia: 18 m
 • MRT 2150: Udźwig: 5t, Wys. podnoszenia: 21 m 
 • MRT 2550: Udźwig: 5t, Wys. podnoszenia: 25 m
 • MRT 3050: Udźwig: 5t, Wys. podnoszenia: 29,5 m
     
    

Ładowarki możemy doposażyć w szereg osprzętów. Najbardziej popularne to:
• Widły do palet
• Zawiesie hakowe
• Kosze z homologacją 365 lub 1000 kg
• Zawiesia hakowe 4 i 5 t
• Wciągarki hydrauliczne 4 t lub 5 t

 

Wynajem ładowarki obrotowej daje możliwość korzystania ze sprzętu, który jest potrzebny w danym momencie – głównym celem jest zmniejszenie kosztów i zwiększenie wydajności.
Czy zatem lepiej wynająć czy kupić? Fakty mówią same za siebie. Wynajem ładowarek obrotowych Manitou do prac przy budownictwie mieszkaniowym, budownictwie dróg i mostów, przy montażach i demontażach po prostu się opłaca!

 

_________________________________________________________________

Chcesz sprawdzić możliwości ładowarki MANITOU na swojej budowie? Umów się na testy:
Damian Pecio
tel. +48 505-077-861
damian.pecio@gravit.pl
https://gravit.pl/pl/wynajem-maszyn