To idealny czas na zakup zbiornika!

13 kwietnia 2020

________________

Pandemia koronawirusa wyraźnie obniża ceny paliw na stacjach - widok ceny poniżej 4 zł/l Pb95, czy diesla nikogo już nie dziwi. Jednak zdaniem ekspertów, ta sytuacja już niebawem może się diametralnie odmienić. Trzeba bowiem pamiętać, że po kryzysie wszyscy (a więc i firmy paliwowe) będą chcieli nadrobić straty. Już niedługo więc możemy mieć do czynienia z sytuacją sporego wzrostu cen wszystkich środków do produkcji rolnej.

Dlatego już teraz warto zastanowić się, jak zmagazynować w gospodarstwie paliwo do maszyn rolniczych. Zwłaszcza, że i prawo w tym zakresie zaczęło wreszcie sprzyjać rolnikom.
W drugiej połowie marca w Dzienniku Ustaw opublikowana została nowelizacja Prawa budowlanego, która wejdzie w życie 19 września br. Przewiduje ona m.in. rozszerzenie katalogów zwolnień określonych robót budowlanych z konieczności uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę (rozszerzenie to dotyczy zarówno katalogu robót budowlanych wymagających dokonania zgłoszenia organowi administracji architektoniczno-budowlanej, jak i katalogu robót budowlanych całkowicie zwolnionych z wymogu dokonania określonej procedury przed ich rozpoczęciem).

Na skutek ww. zmian do listy obiektów budowlanych nie wymagających uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę ani dokonania zgłoszenia dodane zostało m.in. zamierzenie budowlane polegające na instalacji naziemnych zbiorników będących obiektami budowlanymi, służących do przechowywania paliw płynnych klasy III, na potrzeby własne użytkownika, o pojemności do 5 m3 w celu ułatwienia wyposażania gospodarstw rolnych w zbiorniki do magazynowania paliwa, które zapewnią im odpowiednią ilość i jakość paliwa do prawidłowego funkcjonowania.

Tym samym nastąpił koniec z różnorodną, najczęściej odmienną interpretacją dotychczasowych przepisów przez poszczególne urzędy, jak starostwo powiatowe, nadzór budowlany czy ARiMR, w przypadku rolników ubiegających się o dofinansowanie inwestycji w zbiorniki naziemne.


W sklepach GRAVIT możecie wyposażyć się w dwu-płaszczowe zbiorniki o różnych pojemnościach: 400 l, 2500 l, 5000 l.

Jakość gwarantowana:

  • 10 lat gwarancji na szczelność zbiornika
  • 2 lata gwarancji na wyposażenie
  • Certyfikaty
  • Pełna dokumentacja BHP, DTR, PPOŻ
  • Zbiorniki wykonane w technologii Rotomoulding-u --> to najwyższy standard wśród zbiorników!
  • Kupujesz bezpiecznie - zbiorniki wykonane zgodnie ze wszystkimi normami i przepisami pod nadzorem Urzędu Dozoru Technicznego

________________
Trudny wybór?
Pomożemy i dostarczymy zbiornik prosto do Twojego gospodarstwa:

Sklep Lublin, tel. 81 744 56 39
Sklep Zamość, tel. 84 677 56 10
Sklep Opatów, tel. 505 078 385

Pełna oferta również w naszym sklepie internetowym:
https://sklep.gravit.pl/produkty…