Nie przegap - siewniki HORSCH Versa 3KR i Express 3TD w super cenie!

17 maja 2021


Wspólnie z firmą Horsch, wprowadzamy dla Was Limitowaną Ofertę Specjalną na zakup zestawów uprawowo-siewnych zawieszanych serii Versa KR oraz Express TD.


 


Siewnik Versa 3 KR - Po raz pierwszy mechanicznie

 

HORSCH wprowadził do sprzedaży swój pierwszy mechaniczny siewnik Versa 3 KR o szerokości 3 m, nabudowany na bronę aktywną HORSCH Kredo. Sposób wysiewu można nazwać absolutnie innowacyjnym. Dlaczego? Ponieważ w przypadku Versa, rodzaj mechanicznego układu wysiewającego zasilanego elektrycznie został całkowicie przemyślany od podstaw.

Każdy dozownik jest indywidualnie połączony z wałkiem napędowym pośrednim za pomocą przekładni kół zębatych. Oznacza to, że ścieżki technologiczne można zmieniać indywidualnie i bez narzędzi, a także generować różne rozstawy rzędów, np. od 12,5 poprzez 15 i 30 cm do nawet 45 cm. W zależności od nasion, samo dozowanie wysiewanych nasion można łatwo regulować za pomocą zasuwy między kołem komorowym a kołem krzywkowym. Dwie zasuway niezależnie dla nasion dużych i drobnych pozwalają przestawić siewnik z siewu zbóż na siew rzpaku, praktycznie tylko poprzez przeastawienie zasów. Nie ma żadnej konieczności wyjmowania kółek wysiewających i ich przekładania. Koła dozujące można również zdejmować pojedynczo i bez narzędzi w celu dopasowania do wysiewanej rośliny lub do sprawdzania.


Versa bazuje na bronie wirnikowej Kredo o szerokości 3 m, znanej z napędzanego pneumatycznie Express 3 KR. Posiada 10 wirników na 3 m szerokości roboczej i został zaprojektowany z myślą o maksymalnej stabilności nawet na kamienistych glebach. Może być wyposażony w szybko wymienialne zęby z dwoma pozycjami pracy – ustawienie wleczone lub agresywne. Dostępne są zęby z powłoką z węglika spiekanego, zapewniającą im maksymalną żywotność. Wał pierścieniowy trapezowy tworzy perfekcyjną bruzdę siewną nawet w trudnych i wilgotnych warunkach.
Stalowy zbiornik o pojemności 900 litrów jest nowy i można go powiększyć opcjonalną nadstawką, nawet do 1500 l. Nowością są również redlice DuoDisc, których konstrukcja opiera się na sprawdzonych elementach redlic TurboDisc. DuoDisc są połączone z ramą siewnika Versa za pomocą sprężyn płaskownikowych i są zoptymalizowane pod kątem wagi, szczególnie dla tego typu maszyn.


Cała obsługa i ustawianie maszyny zostało umieszczone z lewej strony siewnika. Głębokość siewu i nacisk redlic (opcjonalnie hydrauliczny) ustawia się tutaj za pomocą klucza uniwersalnego. Proces kalibracji jest bardzo łatwy dzięki napędowi elektrycznemu i można go również przeprowadzić za pomocą bezpłatnej aplikacji HORSCH MobileControl. Korytko kalibracyjne jest również wyciągane w lewo. Versa jest już dostępna w sprzedaży, a pierwsze dostawy na polski rynek są planowane na przełomie sierpnia i września 2021 roku.

Cena specjalna: 35 500 EUR netto 
Express 3 TD - Siewnik pneumatyczny z broną talerzową


Co wyróżnia Express TD?

Express TD łączy w sobie zalety zwrotnego siewnika zawieszanego na TUZ-ie ze skutecznością Pronto DC. Tym samym kompaktowy i łatwy w uciągu High-Speed siewnik zapewnia zauważalny wzrost wydajności.

Sprawdzone redlice siewne DiscSystem w Express TD zapewniają doskonałą glebę drobnogruzełkowatą przy prędkości roboczej 10 – 20 km/h. Ze względu na intensywną uprawę gleby można zrezygnować z WOM-u. Dzięki dużej przepustowości talerze o wymiarze 460 mm są odporne na zapychanie nawet przy dużej ilości materiału organicznego. Głębokość roboczą redlic DiscSystems można wygodnie ustawiać hydraulicznie z ciągnika.

Jednolite wschody są warunkiem wstępnym dla uzyskania równomiernych łanów. Aby osiągnąć ten cel, należy optymalnie wyrównać i zagęścić łoże siewne. Elementy wału FarmFlex o średnicy 54 cm są specjalnie przystosowane do pracy z tymi redlicami siewnymi.


Cena specjalna: 36 500 EUR netto

___________________
Czas na nowy siewnik? 
Szczegóły Limitowanej Oferty Specjalnej znajdziesz w punktach sprzedaży GRAVIT oraz u naszych Specjalistów:
Oddział Lublin, tel 81 744 59 71
Oddział Zamość, tel. 84 677 56 00
Oddział Opatów, tel. 15 821 42 91
https://gravit.pl/pl/kontakt