Redukcja kosztów w gospodarstwie rolnym — transport

3 lipca 2023


Transport jest ważnym elementem działania firm z różnych branż. Wykorzystuje się go także w gospodarstwach rolnych. W takich miejscach konieczne jest regularne przewożenie plonów, paszy czy zwierząt. Jak usprawnić transport w rolnictwie?

 

Dlaczego transport w rolnictwie jest tak ważny?

Transport ma ogromne znaczenie w każdym gospodarstwie rolnym. Stanowi nawet 50% prac wykonywanych w takich miejscach. Optymalizacja kosztów związanych z przewożeniem surowców w rolnictwie pozwala na zmniejszenie wydatków o dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych w skali roku.

 

Urządzenia do transportu, takie jak ciągniki ze specjalnymi przyczepami, są wykorzystywane zarówno w małych, jak i dużych przedsiębiorstwach rolnych. Obecnie istnieje wiele sposobów na zmniejszenie kosztów ich eksploatacji. Mowa tu zarówno o stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jak i odpowiednim planowaniu kolejnych prac.

Nowoczesny sprzęt a transport w rolnictwie

Na efektywność transportu w rolnictwie w dużej mierze wpływa rodzaj wykorzystywanego sprzętu. Współczesne urządzenia wyposaża się w systemy, które pozwalają na optymalizację prac i ułatwianie poruszanie się nawet po bardzo wymagającym terenie. W gospodarstwach rolnych warto postawić na nowoczesne przyczepy, takie jak Wielton i Cargo, dostępne od ręki w naszej ofercie. Wyposażono je w takie funkcje, jak centralne ryglowanie i systemy wywrotu.

 

Współczesny sprzęt dla rolnictwa gwarantuje nie tylko łatwiejszą obsługę i szybkość poruszania się po dowolnym terenie. Takie maszyny są projektowane tak, by mogły działać sprawnie, jednocześnie ograniczając spalanie. Postawienie na nowoczesny sprzęt wyposażony w innowacyjne technologie zapewnia oszczędność w skali nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie, w zależności od wielkości przedsiębiorstwa.

 

Nowoczesne maszyny do transportu zapewniają nie tylko oszczędność czasu i paliwa, lecz także wygodę korzystania. Dzięki nim możliwe jest odciążenie pracowników, którzy są niezbędni do przewozów surowców w rolnictwie. To pojazdy wyposażone w technologie, które nie tylko zwiększają wygodę, lecz także bezpieczeństwo prowadzonych prac.
 

Odpowiednie planowanie transportu 

Na koszty związane z transportem w gospodarstwie rolnym w dużej mierze wpływa też odpowiednie planowanie tras. Warto dobrze przemyśleć liczbę niezbędnych kursów i drogę, po której będzie poruszać się pojazd. W tym celu można wykorzystać innowacyjne aplikacje. Pozwalają one na optymalizację sposobu poruszania się maszyny w taki sposób, by skrócić czas pracy i zmniejszyć zużycie paliwa.

 

Systemy monitorowania pracy maszyn dla gospodarstw rolnych pozwalają na badanie podstawowych parametrów takiego sprzętu i zapisywanie uzyskiwanych wyników. W ten sposób można sprawdzić, w jakich momentach urządzenia spalają najwięcej paliwa i jakie rozwiązania można wdrożyć, by ograniczyć koszty związane z ich eksploatacją.

 

Maszyny rolnicze dostosowane do potrzeb konkretnego gospodarstwa

Nie bez znaczenia jest wybór odpowiednich modeli maszyn wykorzystywanych do transportu w danym gospodarstwie rolnym. Przyczepy powinny być na tyle duże, by pomieścić odpowiednią ilość surowców, które muszą zostać przewiezione podczas jednego kursu. Kluczowe jest też dobranie konstrukcji pojazdu do trasy, po której ma się poruszać. Współczesne maszyny są projektowane w taki sposób, by mogły dostosowywać sposób pracy do nawierzchni. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko na usprawnienie przejazdu, lecz także zmniejszenie spalania paliwa w dowolnych warunkach.

 

Przygotuj się na żniwa z niezawodnymi przyczepami od Wielton i Cargo - przypominamy o naszej Ofercie Specjalnej!

 Tylko w GRAVIT dajemy Ci Finansowanie 0% oraz raty co 6 m-cy

 

  • Sprawdzone rozwiązania - masz pewność, że wybrana przyczepa zostanie dostarczona na czas, abyś mógł rozpocząć sezon żniwny z pełnym wyposażeniem. Nie musisz się martwić opóźnieniami!


  • Wytrzymałość i niezawodność - Przyczepy Wielton i Cargo zostały zaprojektowane i wyprodukowane z myślą o najbardziej wymagających zadaniach rolniczych.


  • Innowacyjne rozwiązania - Wielton i Cargo oferują szeroki wybór funkcjonalności i opcji, takich jak systemy wywrotu, centralne ryglowanie, dostosowane rozmiary i wiele innych. Dostosujesz przyczepę do swoich indywidualnych potrzeb.