Nowość! PIERWSZY W POLSCE nadciśnieniowy siewnik punktowy HORSCH Maestro RX 12.45

1 czerwca 2021


Polecamy Wam kolejne SPRAWDZONE ROZWIĄZANIE dla rolnictwa.
Nasz Klient jako pierwszy w Polsce został właścicielem siewnika punktowego Horsch Maestro RX. W tym wyjątkowym zestawie pracuje również zbiornik frontalny Partner 1600 FT.
Sprawdzamy dla Was, jak pracuje ten niepowtarzalny sprzęt. Nie możecie tego przegapić!

 

______
Siewnik Maestro został zaprojektowany z myślą o gospodarstwach z uprawą uproszczoną, bezorkową ale również przy tradycyjnym siewie.
Nasiona w glebie muszą być równo rozłożone, na zadanej głębokości oraz co bardzo ważne, potrzebują odpowiedniego docisku. Standardem w naszych siewnikach jest hydrauliczny docisk redlic. Jest to system AutoForce. System ten reguluje docisk każdej z redlic w zależności od klasy i struktury gleby. Horsch Maestro to jedyne rozwiązanie na rynku, które ma taki system.
Rozwiązanie to gwarantuje, że na mozaikowatych glebach, na górkach i dolinach wschody roślin będą w tym samym czasie. Szczególnie dotyczy to siewu kukurydzy, która jest rośliną światło i ciepłolubną.

______

Horsch daje rolnikom równolegle dwa systemy, które reprezentują modele: RX oraz RV. Oraz w maszynach ciąganych CX i CV. Maszyny z oznaczeniem “V” reprezentują system podciśnieniowy. Z kolei oznaczenie “X” jest przypisane do systemu nadciśnieniowego pojedynkowania i transportu nasion. Przy czym konstrukcja aparatu wysiewającego (tarcza) jest taka sama.

Systemy “V” (a więc podciśnieniowe) to segment rolników, którzy sieją na stosunkowo mniejszych polach. System ten wymaga troszkę mniejszego zapotrzebowania na hydraulikę ciągnika oraz moc.
System V gwarantuje optymalne rozłożenie nasion przy max prędkości siewu do 11 km/h. Gwarantuje doskonały standard siewu również wtedy, gdy na polu jest bardzo mokro.

Natomiast system “X” (czyli nadciśnieniowy) doskonale sprawdzi się na większych połaciach pól, gdzie kluczowa jest wydajność pracy. Powstał z myślą o dużych gospodarstwach i firmach usługowych.
System X wymaga większej prędkości i gwarantuje świetną precyzję nawet przy prędkości 17 km/h.

______
Zbiorniki Partner FT są to zbiorniki nadciśnieniowe w rozmiarach 1600 i 2200 l. Przedni zbiornik może pełnić funkcję przesyłu nawozu (w tym wypadku do redlic siewnika punktowego), bądź dosyłu nawozu do kultywatora, jak również wysiewu poplonu przy podorywce lub nasion przy siewniku Express.
Zbiornik zaopatrzony jest w aparat dozujący identyczny, jak w siewnikach HORSCH. Oczywiście maszyna pracuje w systemie ISOBUS jako standard. Może mieć dodatkowe opcje w postaci wału międzyosiowego i obciążników. W zestawie takiego zbiornika /pokazujemy/ występuje pneumatyka przesyłu nasion, radar prędkości oraz terminal.

______
Masz pytania? Chętnie odpowiemy:
Marek Dziedzic
tel. 501 711 661
marek.dziedzic@gravit.pl
https://gravit.pl/pl/maszyny-rolnicze