Nowoczesne, czyste miasto – zadbaj o nie z GRAVIT!

3 kwietnia 2023


Miasto to specyficzna przestrzeń o dużej powierzchni i licznych zakątkach – choćby z tego powodu konieczne jest regularne sprzątanie jego ulic, chodników, parkingów, parków czy placów zabaw. To w końcu mocno zaludniony obszar, w którym każdy mieszkaniec chce czuć się komfortowo. Rozwiązaniem dla władz miejskich może być nowoczesny i funkcjonalny sprzęt, oczyszczający nie tylko powierzchnie płaskie, ale i powietrze.

 

Zamiatarka i nośnik narzędzi – gdzie i kiedy przydają się szczególnie?


Nie tylko władze miasta czy gminy powinny zatroszczyć się o zakup lub wynajem tego rodzaju maszyn. Administratorzy większych parkingów, osiedli, cmentarzy czy magazynów odpowiadający za porządek w tych miejscach także mają szerokie pole do popisu.

Zamiatarka komunalna zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy w przestrzeni publicznej prowadzone są prace porządkowe. Taka maszyna doskonale radzi sobie z usuwaniem zanieczyszczeń zalegających np. na:

 

• chodnikach,
• ścieżkach rowerowych,
• parkingach,
• przystankach miejskiej komunikacji.


Pozostałe po zimie piasek, trawy czy liście mogą stanowić wręcz zagrożenie dla kierowców, choćby wydłużając drogę hamowania i zmniejszając przyczepność opony do nawierzchni. Ponadto potłuczone szkło po weekendzie, psie odchody czy wszechobecne pety papierosów to niemal społeczny problem związany ze świadomością troski o środowisko, o którą wciąż trwa walka.

Efektywne, sezonowe zamiatanie ulic i chodników można przeprowadzić właśnie dzięki zamiatarkom. Narzędzia Karcher z oferty GRAVIT to urządzenia, które mogą pracować przez cały rok. Z jednej strony są to zamiatarki chodnikowe, ale sprawdzą się także do zadań specjalnych. Dzięki odpowiednio dobranym osprzętom zimą sprawnie odśnieżają i posypują, latem koszą i zbiera trawę, myją, a nawet szorują przestrzenie reprezentacyjne.

 

Jakie są nowoczesne maszyny komunalne?


Oferujemy zamiatarki i nośniki renomowanej marki Karcher, które odznaczają się dużą zwrotnością i łatwością manewrowania. Mieszczą się w węższych ulicach czy małych, trudniej dostępnych zakamarkach. Nie musisz też obawiać się uszkodzenia nawierzchni i dodatkowych kosztów związanych z jej naprawą. Nowoczesne zamiatarki cechują się lekką konstrukcją, która pozwala im pracować na każdym podłożu, nawet z największymi wymaganiami od jej wykonawców.

Jednocześnie napęd na cztery koła i duża moc silnika sprawiają, że nie straszne są im żadne miejskie przeszkody, jak choćby wysokie krawężniki. Zamiatarka komunalna może rozwinąć prędkość do 40 km/h, więc nie ma problemu z przemieszczeniem się nią na większych odległościach.

Modele takie jak Karcher MC 250 odpowiadają za redukcję wtórnej emisji pyłów PM 10 i PM 2,5. Pomagają zatem w walce z uciążliwym smogiem, ale także w ochronie planety ogólnie. Niewielkie zużycie wody i niskoemisyjny silnik powodują, że to maszyny przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i mieszkańców miast.

 

Zamiatarki i nośniki narzędzi od Gravit – kiedy warto kupić specjalistyczny sprzęt?


Zakup narzędzi Karcher to dobre rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy chcesz zainwestować w porządek, ale poszukujesz uniwersalnych narzędzi. Co więcej, dzięki wysokiej wydajności zamiatarki i nośniki narzędzi pozwalają na oszczędności – zastępują kilkunastoosobowy zespół pracowników.

Maszyny te sprawdzają się nie tylko wiosną do oczyszczania powierzchni po zimie, ale także w listopadzie czy grudniu, gdy pojawia się pierwszy, niepewny śnieg. Wówczas troska o bezpieczeństwo na ulicach czy chodnikach jest wyjątkowo ważna.

 

 

Co dokładnie daje Ci zakup profesjonalnych narzędzi Karcher? To przede wszystkim:


• szansa na oszczędności i brak problemów z pracownikami
zwiększenie wydajności prac pielęgnacyjno-porządkowych, zwłaszcza gdy okresowo zwiększa się zapotrzebowanie na prace porządkowe,
indywidualne dopasowanie narzędzi i wyposażenia do swoich potrzeb,
• dostępność wysokiej jakości akcesoriów dedykowanych do wybranego modelu,
jedno narzędzie, które doskonale sprawdzi się podczas zamiatania i czyszczenia ulic na mokro, pielęgnacji zieleni i pozimowych porządkach,
zadowolenie wszystkich mieszkańców Twojej okolicy, bo kto nie lubi porządku?


W wielu przypadkach zakup nowoczesnej zamiatarki sprawdza się znacznie bardziej niż szukanie pracowników do prac fizycznych. Możesz skonsultować się z naszymi specjalistami, którzy zaproponują ci rozwiązania dostosowane do planowanych przez ciebie zadań.

 

Zależy Ci na czystej, miejskiej przestrzeni, w której każdy będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie? 

Chcesz przy okazji stworzyć nienaganną wizytówkę jako jego gospodarz?

Pomożemy Ci zrealizować te cele!

 

Paweł Pawlak
tel. 505 077 757
pawel.pawlak@gravit.pl