Nowe technologie ochrony roślin – poznaj opryskiwacz Horsch Leeb

1 lutego 2023


Rośliny są narażone na różnego rodzaju choroby. Aby ich uniknąć, konieczne jest stosowanie specjalnych środków ochronnych. Do ich aplikacji używa się urządzeń, które pokonują hektary w zaledwie kilka godzin. Czym cechuje się opryskiwacz Horsch Leeb?

Duże opony opryskiwacza Horsch Leeb

Opryskiwacz Horsch Leeb został wyposażony w duże koła o średnicy ponad 2 m. Pozwala to na zachowanie wysokiej stabilności pojazdu na grząskim podłożu. Urządzenie umożliwia także regulowanie ciśnienia powietrza, dostosowując je do właściwości gruntu. Pojazd wyposażono również w układ antypoślizgowy ASR, zapewniający lepszą kontrolę trakcji.

Koła zamontowano na hydropneumatycznym zawieszeniu, dzięki czemu mogą dostosowywać się do wszelkich nierówności podłoża. Wpływa to na komfort jazdy i pozwala na równomierne rozprowadzanie środków ochrony roślin. Grube opony są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zapewniając długą żywotność.

Innowacyjne podwozie Horsch Leeb

W modelu Horsch Leeb zastosowano również innowacyjne podwozie. Kabina została umieszczona w taki sposób, by możliwe było uzyskanie optymalnego rozkładu masy. Ułatwia to zachowanie stabilności pojazdu podczas poruszania się po polu, także w sytuacji, gdy na jego terenie znajdują się liczne przeszkody i pagórki.

Podwozie w opryskiwaczu Horsch Leeb zostało zamontowane na wysokości ok. 1,55 m (dokładna wartość zależy od wielkości opon i położenia wahaczy zawieszenia opryskiwacza). Umożliwia to opryskiwanie wysokich roślin, nie niszcząc ich struktury. Ma to znaczenie np. w przypadku upraw kukurydzy oraz zbóż.

Łatwa kontrola parametrów opryskiwacza Horsch Leeb

Opryskiwacz Horsch Leeb pozwala na komfortowe korzystanie. Model ten został wyposażony w technologie, które umożliwiają regulację:

  • liczby obrotów,
  • obciążenia granicznego,
  • tempomatu,
  • prędkości obrotowej silnika,
  • układu zawieszenia w zależności od twardości podłoża – tryb drogowy w opryskiwaczach różni się od polowego,
  • dynamiki jazdy.


Opryskiwacz ten sprawdza się świetnie m.in. w sytuacji, gdy poszczególne fragmenty pola są podzielone drogami utwardzonymi. Dzięki łatwej regulacji parametrów użytkownik może szybko dostosowywać działanie urządzenia do danego podłoża, zapewniając sobie komfort pracy. Możliwość dopasowania sposobu jazdy czy obciążenia wpływa też na wydajność i żywotność opryskiwacza.

 

Belka o szerokości 42 metrów

Opryskiwacz Horsch Leeb PT oferuje wiele innowacyjnych rozwiązań. Jednym z nich jest układ Boom Control odpowiedzialny za sterowanie belką, której szerokość wynosi maksymalnie aż 42 metry, z sekcjami o szerokości 1 metra.
Funkcja Boom Control pozwala na automatyczne prowadzenie na wysokości przy pomocy czujników ultradźwiękowych.

Dzięki niezależnie zginanym (podnoszenie i opuszczanie) obu skrzydłom zewnętrznym, a także sterownikom wyposażonym w 6 czujników wrażliwych na każde poruszenie, pojedyncze segmenty belki łagodnie dopasowują się do architektury terenu. Gwarantuje to pewne i stabilne prowadzenie belki poniżej 40 cm od powierzchni docelowej.

Wysoka elastyczność pracy – zbiornik

Zbiornik ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego w modelu Horsch Leeb mieści aż 8000 l substancji chroniącej rośliny przed chorobami i szkodnikami. Pozwala to na sprawne wykonywanie prac nawet na bardzo dużych obszarach, bez konieczności częstych powrotów do bazy w celu uzupełnienia płynu.

Opryskiwacze Horsch Leeb posiadają system ciągłego czyszczenia wnętrza zbiornika (CCS Pro), który zapewnia intuicyjną i wygodną obsługę z kabiny oraz automatyczny program mycia. Ponadto dzięki zastosowaniu pompy odśrodkowej o wydajności 1000 l/min osiągnięto szybkie napełnianie zbiorników.

Wydajny opryskiwacz Horsch Leeb

Opryskiwacz Horsch Leeb pozwala zachować wysoką wydajność prac nawet na nierównym, pagórkowatym podłożu. Zawieszenie w tym modelu jest odporne na skręcanie, co pozwala na łatwe omijanie wszelkich przeszkód znajdujących się na polu. W konstrukcji pojazdu zastosowano również specjalną ochronę dysz przed mechanicznym uszkodzeniem oraz osłony, które zabezpieczają przed rozpryskiwaniem się środka do pielęgnacji roślin. Zapewnia to bezpieczeństwo osób pracujących przy uprawie, a także okolicznych terenów, na które nie powinny trafić chemiczne preparaty.

Dobra przyczepność, możliwość łatwego modyfikowania parametrów pojazdu oraz wytrzymała konstrukcja sprawiają, że pojazd pozwala na komfortowe korzystanie przy różnych typach upraw. Umożliwia on znaczne skrócenie czasu prac pielęgnacyjnych na polu, co ma znaczenie zwłaszcza w przypadku bardzo rozległych terenów, o powierzchni co najmniej kilku hektarów.


Chcesz porozmawiać ze Specjalistą?
Zapraszamy!
Oddział Lublin, tel. +48 501-711-661, marek.dziedzic@gravit.pl
Oddział Zamość, tel. +48 505-122-990, andrzej.blaszczuk@gravit.pl
Oddział Opatów, tel. +48 505-077-923, krzysztof.koziara@gravit.pl