Miniciągnik KUBOTA EK1-261 – dlaczego warto wybrać ten model?

11 sierpnia 2023

 

Miniciągniki to maszyny, które cechuje przede wszystkim duża wszechstronność zastosowania. Wykorzystują je mniejsze i większe gospodarstwa. Służą także w pracach komunalnych. Ich kompaktowa, jak na tego typu maszyny konstrukcja sprawdza się wszędzie tam, gdzie standardowe pojazdy nie mogłyby wjechać. Sprawdź, czym charakteryzuje się nowy miniciągnik KUBOTA EK1-261 i odkryj, dlaczego warto w niego zainwestować.

 

KUBOTA EK1-261 – maszyna nowej generacji


Miniciągnik KUBOTA EK1-261 jest idealną propozycją dla rolników i podmiotów zajmujących się utrzymaniem czystości i porządku w mieście, którzy poszukują uniwersalnego pojazdu gospodarczego do codziennych prac. Ten nowoczesny pojazd sprawdza się jednak idealnie także podczas takich czynności jak:

 

  • koszenie terenów zielonych,
  • prace związane z zagospodarowaniem terenu,
  • lekkie prace ziemne czy komunalne.


Zależnie od zapotrzebowania możliwe jest dopasowanie opon ciągnika do planowanych prac w terenie. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ inne ogumienie sprawdza się przy pracach rolniczych, a inne wymagane jest przy czynnościach typu koszenie trawy czy prace przemysłowe.


Niewątpliwą zaletą modelu KUBOTA EK1-261 są jego kompaktowe wymiary. Długość ciągnika to zaledwie 2,6 m, szerokość 1 m, rozstaw osi 1,55 m i prześwit 31 cm. Dzięki swojej konstrukcji zyskuje on przewagę nad pełnowymiarowymi maszynami. Jednocześnie umożliwia wykonywanie prac w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Dużym atutem jest również niewielka waga ciągnika wynosząca zaledwie 1 tonę.

Wysoka wydajność i duża moc miniciągnika KUBOTA EK1-261


Miniciągnik KUBOTA EK1-261 wyposażony został w 3-cylindrowy silnik wysokoprężny. Charakteryzuje go łatwa i bezproblemowa obsługa, a także niezawodność nawet w bardzo trudnych warunkach. Moc silnika to 25 KM. Tym, co zasługuje na uwagę, jest fakt, że jednostka spełnia normy emisji spalin Stage V firmy Mitsubishi. Została wyposażona w suchy filtr powietrza, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie niskiego spalania podczas eksploatacji. Udogodnieniem dla właściciela jest czujnik, który kontroluje stan filtra. W sytuacji, kiedy ten jest mocno zabrudzony, sensor informuje operatora miniciągnika o konieczności jego czyszczenia. Konserwację silnika ułatwia natomiast system jednoczęściowej maski otwieranej ku górze.

Przekładnia biegów KUBOTA EK1-261 gwarantuje wysoki komfort pracy. Maszyna ma 9 biegów w przód oraz 3 biegi w tył. Operator może wybierać pomiędzy trzema zakresami przełożenia w trakcie pracy, co niweluje ryzyko utraty mocy. Miniciągnik ma także napęd na 4 koła. Blokada mechanizmu różnicowego obsługiwana jest przy pomocy pedała.

 Komfort pracy i bezpieczeństwo w miniciągniku KUBOTA EK1-261


Przestrzeń operatora zaprojektowana została z dbałością o jego wygodę podczas pracy. Dźwignie sterujące maszyną umieszczono po prawej oraz lewej stronie. Komfort jazdy zapewnia regulowany fotel, który dopasowuje się stopniem amortyzacji do wagi użytkownika. Miniciągnik KUBOTA EK1-261 wyposażony został również w specjalny czujnik bezpieczeństwa, który wykrywa obecność operatora. Jeżeli maszyna zostanie uruchomiona, a kierowca opuści swoje stanowisko, po 10 sekundach silnik automatycznie się wyłączy.

 

KUBOTA EK1-261 – miniciągnik niezbędny w branży komunalnej oraz idealny do każdego gospodarstwa


Miniciągnik KUBOTA EK1-261 to niezastąpiony sprzęt, który sprawdzi się w pracach związanych z utrzymaniem zieleni, remontami dróg czy zagospodarowaniem terenu. Maszyna znajdzie także zastosowanie w czynnościach związanych z systemami kanalizacyjnymi, wodnymi i pracami ogólnobudowlanymi. Kompaktowe wymiary oraz szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych sprawiają, że ciągnik poradzi sobie w najbardziej wymagających warunkach. Dodatkowe wyposażenie – takie jak mocne oświetlenie przednie i tylne, skrzynka na niezbędne narzędzia czy możliwość zamontowania przedniego oprzyrządowania – dają gwarancję komfortowej i efektywnej pracy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu!

Paweł Pawlak
tel. 505-077-757
pawel.pawlak@gravit.pl