Maszyny zielonkowe KUHN

15 kwietnia 2021


Szeroka gama maszyn zielonkowych KUHN pozwala na dobór odpowiedniego sprzętu do każdego gospodarstwa. Przy konstruowaniu kosiarek dyskowych, przetrząsaczy, czy zgrabiarek szczególny nacisk został położony na to, aby jakość paszy była jak najwyższa, dzięki czemu możliwe jest ograniczenie ilości stosowanych koncentratów i związane z tym wydatki.


Zadzwoń, dobierzemy dla Ciebie najlepszą maszynę zielonkową!
Oddział Lublin, tel. 81 744 59 71
Oddział Zamość, tel. 84 677 56 00
Oddział Opatów, tel. 15 821 42 91
https://gravit.pl/pl/kontakt


 Przetrząsacze karuzelowe KUHN GF serii 1002
Szerokość robocza 5-10 m


Przetrząsacze KUHN zaprojektowano z myślą o wysokiej jakości paszy i niezawodności funkcjonowania. Przykładem w pełni przetestowanego i zaakceptowanego przez użytkowników rozwiązania jest napęd DIGIDRIVE, który zapewnia płynne przenoszenie napędu podczas pracy, pozwalając również na złożenie ramion pod kątem 180 stopni bez ryzyka uszkodzenia maszyny. To praktycznie bezobsługowe rozwiązanie stosowane jest między innymi w przetrząsaczach KUHN, w tym tych o szerokości roboczej 5-10 m.

PRZETRZĄSACZE GF 1002


Przetrząsacze GF to proste i ekonomiczne maszyny. Modele o szerokościach roboczych od 5,20 m do 7,80 m są wyposażone w 4 do 8 karuzel i hydrauliczny system składania. Są to idealne maszyny dla rolników, którzy przetrząsają mniejsze powierzchnie. Zostały specjalnie zaprojektowane pod kątem kompaktowych wymiarów i zapewnienia bezpiecznego transportu na drodze.
Opracowany przez firmę KUHN system DIGIDRIVE i karuzele nasmarowane na cały okres użytkowania ograniczają wymagania serwisowe.
- Duże karuzele do przetrząsania długiego i gęstego pokosu.
- Małe karuzele do krótkiego pokosu, które zapewniają całkowite odwrócenie paszy i skrócenie czasu jej schnięcia o 33%.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/przetrzasacze/szerokosc-robocza-5-10m/gf-1002


PRZETRZĄSACZE GF 1002 T GII


GF 1002 T GII to 6- lub 8-karuzelowe przetrząsacze o szerokości roboczej 7,80 m. Te półzawieszane modele zostały zaprojektowane do pracy z ciągnikami o małej lub średniej mocy. Wygodny transport, łatwa obsługa i długa żywotność to dodatkowe zalety tych półzawieszanych maszyn.
Dostępne są dwa typy karuzel do wyboru: duże karuzele do przetrząsania długiego i gęstego pokosu dla modelu GF 7802 T G II, małe karuzele zapewniające optymalne odwrócenie paszy dla modelu GF 7902 T GII.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/przetrzasacze/szerokosc-robocza-5-10m/gf-1002-t-gii


Kosiarki dyskowe KUHN GMD seria 100


Mając na uwadze optymalizację kosztów i zwrot z inwestycji, na bazie 50-letniego doświadczenia KUHN przygotowana została gama maszyn spełniających te kryteria. Kosiarki KUHN są skonstruowane tak, aby spełniać oczekiwania rolników pod względem produkcji wysokiej jakości paszy, niezawodności i redukcji kosztów eksploatacyjnych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Twój komfort pracy będzie jeszcze większy!

FRONTALNE KOSIARKI DYSKOWE ZAWIESZANE

 


Wysoka jakość paszy ma duże znaczenie. Najważniejsze jest przestrzeganie czterech zasad: zapobieganie stratom suchej masy, ochrona darni, czystość zbioru i dbałość o walory smakowe paszy. Frontalne kosiarki dyskowe KUHN pozwalają spełnić wszystkie te warunki. Kosiarki frontalne są doskonale przystosowane do pracy w zestawach z innymi maszynami, dzięki czemu zapewniają dobre wyniki pracy i większą wydajność. Niezależnie od tego, czy pracują w zestawie czy osobno, ich obsługa jest bardzo łatwa. Głównym celem zbioru zielonek jest wyprodukowanie paszy o wysokiej wartości odżywczej. Frontalna kosiarka dyskowa KUHN jest tym, czego potrzebujesz. Jest bogato wyposażona, zapewnia niezawodną pracę, czyste cięcie i doskonałe kopiowanie nierówności terenu.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/kosiarki/kosiarki-dyskowe/frontalne-kosiarki-dyskowe-zawieszane


KOSIARKI DYSKOWE ZAWIESZANE


Pasza podstawowa to najtańsze źródło składników pokarmowych dla stada. Przy obecnych wysokich cenach koncentratów oraz potrzebie zwiększenia wydajności i opłacalności w produkcji mleka i mięsa, kwestia wartości odżywczej dawki podstawowej jest istotniejsza niż kiedykolwiek. Koszenie to pierwszy ważny krok w procesie produkcji siana i kiszonki. Firma KUHN oferuje szereg rozwiązań, które pozwalają dostosować każdą zawieszaną kosiarkę dyskową do indywidualnych potrzeb związanych z przygotowaniem i zbiorem paszy.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/kosiarki/kosiarki-dyskowe/kosiarki-dyskowe-zawieszane


KOSIARKI DYSKOWE ZACZEPIANE


Kosiarka GMD 5251 TC o dużej szerokości roboczej z centralnym dyszlem to ekonomiczna alternatywa dla kosiarki frontalnej i tylnej pracujących w zestawie. Ma mniejsze zapotrzebowanie mocy, może więc pracować z mniejszymi ciągnikami i nie wymaga inwestowania w przedni TUZ. Modele o szerokości roboczej 5,20 m zapewniają wysoką wydajność roboczą. Ciągniki o mocy od 120 do 130 KM są dla nich idealne.

Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/kosiarki/kosiarki-dyskowe/kosiarki-dyskowe-zaczepiane/gmd-1051-tc


Zmiennokomorowe prasy zwijające VB 3100

Prasy KUHN to gwarancja formowania wysokiej jakości bel niezależnie od warunków roboczych. Wydajność robocza oraz jakość zwinięcia i gęstość bel mają decydujące znaczenie dla opłacalności prasowania.
Zmiennokomorowe prasy zwijające Kuhn VB 3100 zostały zaprojektowane do prasowania beli 80-160/185 cm o dużej gęstości.


Zmiennokomorowe prasy do beli okrągłych KUNH przeniosły prasowanie na następnym poziom. Seria KUHN VB 3100 to szeroki wybór pras dostosowanych do indywidualnych preferencji. Prasa VB 3100 odpowiada każdemu zakresowi prac, każdemu budżetowi i każdej roślinie. Prasy zmiennokomorowe do beli okrągłych zostały opracowane z wykorzystaniem najnowszych innowacji produktowych, tak aby zapewnić maksymalne korzyści dla rolników i podwykonawców na całym świecie.

Modele KUHN VB 3155 i 3185 zostały zaprojektowane do prasowania materiałów suchych, takich jak siano i słoma.

Prasy KUHN VB3130 i 3190 All-round zostały zaprojektowane do prasowania szerokiego zakresu materiałów żniwnych, w tym sianokiszonki, przy zwiększonej wygodzie zapewnianej dzięki sterownikowi VT 30 lub pełnej kontroli z wykorzystaniem systemu ISOBUS.

Modele KUHN VB 3165 i 3195 Premium zostały zaprojektowane do pracy w najtrudniejszych warunkach i są idealnymi maszynami dla operatorów, którzy wymagają wyjątkowej gęstości beli. Stworzone do prasowania z dużą wydajnością, modele te zostały zbudowane z bardzo wytrzymałych komponentów, pozwalających na prasowanie twardych jak skała beli, jednej po drugiej, dzień po dniu.


Po więcej informacji zapraszamy tutaj:
https://www.kuhn.com.pl/zbior-zielonek/prasy/prasy-do-bel-okraglych/zmiennokomorowe-prasy-zwijajace/vb-3100