Nowe rozwiązania komunalne na sezon 2018!

 

Kolejny sezon to okazja do wprowadzenia nowych, sprawdzonych rozwiązań dla branży komunalnej. Są one wynikiem sygnałów i potrzeb dostarczanych nam przez firmy komunalne, sprzątające bądź zajmujące się utrzymaniem terenów zielonych. Postęp technologiczny oraz coraz częstsze problemy z pozyskaniem pracowników sprawiają, że na naszych ulicach i w parkach będziemy spotykać coraz to nowsze i bardziej zaawansowane maszyny i urządzenia.


Bądź na bieżąco!Ciągnik do prac komunalnych Massey Ferguson 5710S DYNA4 

Nasza oferta wzbogaciła się o gamę prestiżowych ciągników rolniczych Massey Ferguson o mocy od 60 KM do 350 KM. Model 5710S sprawdzi się zarówno w koszeniu kosiarkami wysięgnikowymi, w transporcie, jak i pracach związanych z zimowym utrzymaniem.

 


PARAMETRY MASZYNY:

- silnik AGCO o pojemności 4.4 l, 4 cylindry, moc 100 KM
- przekładnia DYNA 4 – rozwiązanie pozwalające na precyzyjny dobór prędkości jazdy do aktualnych potrzeb, skrzynia biegów szczególnie w pracach, gdzie ważna jest wydajność i precyzja (mulczery, kosiarki wysięgnikowe, pługi wirnikowe itd.)
- pompa hydrauliczna o wydatku 100 l/min
- 3 sekcje hydrauliczne tylne- przedni TUZ wyposażony w sekcję hydrauliczną
- przedni wałek WOM- pneumatycznie amortyzowany fotel operatora- sterowanie zewnętrzne TUZ+WOM z tylnych błotników
- pakiet superoświetlenia roboczego w technologii LED

Cena: 240 000 zł netto + 23% VAT


Zamiatarka komunalna Rabaud Urbanet 

Kolejną nowością na nowy sezon jest zamiatarka ciagnikowa Urbanet. Firma RABAUD to ceniony francuski producent, którego ofertę cechują innowacyjne, niespotykane dotąd rozwiązania. RABAUD proponuje szeroką gamę maszyn do drewna (łuparki, przecinarki, rębaki, żurawie, sortownice itd ), przystawek do ładowarek i sprzętu budowlanego (betoniarki zaczepiane, zamiatarki, palownice, maszyny do prowadzenia instalacji oraz stawiania ogrodzeń) oraz ofertę zamiatarek i odchwaszczarek, skierowaną do profesjonalnych odbiorców komunalnych. 
PARAMETRY MASZYNY:
- zbiornik na nieczystości 1000 l z funkcją wysokiego rozładunku (na 2.1 m)
- podstawowa szerokość zamiatania 150 cm
- maszyna sprawdzi się zarówno w pracy na chodnikach, jak i ulicach
- minimalne zapotrzebowanie na moc - ciągniki już od 25 KM
- możliwość zakupu wersji zawieszanej wersja dedykowana ciągnikiem o większej mocy
- funkcja wysokiego wyładunku urobku na przyczepę
- szeroka oferta wyposażenia dodatkowego (sterowanie za pomocą pilota, zbiornik na wodę, szczotka boczna z różnymi rodzajami włosia, wersja zawieszana z wysokim wysypem itd.)
- wysoka jakość i precyzja wykonania

Cena: od 40 000 zł netto + 23% VAT

Kosiarka samojezdna Kubota Z122R

Kolejną nowością jest długo oczekiwana kosiarka miejska, którą cechują niewielkie gabaryty, mocny benzynowy silnik oraz bardzo przystępna cenaMaszyna idealnie sprawdzi się w miejscach, gdzie występuje duże zróżnicowanie terenu (duża ilość nasadzenia, ciasne przejazdy, drzewa, wzniesienia). 

 


PARAMETRY MASZYNY:

- silnik o pojemności 726 cm3 w układzie V, Kawasaki benzynowy o mocy 19,2 KM
- agregat tnący załączany elektrycznie o szer. koszenia 107 cm
- 12 stopniowa regulacja wysokości koszenia
- złącze do mycia agregatu
- rama ROPS i pasy bezpieczeństwa chroniące operatora przed przewróceniem maszyny

Cena: 17 000 zł netto + 23% VAT
Odchwaszczarka BEMA Kommunal Dual 520

Zamiatarka dedykowana do mechanicznego odchwaszczania chodników i placów. Maszyna przeznaczona jest do pracy na dużych areałach. Szczotka zamiatająca wykonana została z twardych metalowych drutów, co pozwoli szybko usunąć chwasty, mchy i wyrastające w szczelinach trawy.


 

PARAMETRY MASZYNY:
- szerokość robocza 1.25 – 1.85 m
- przedni system mocowania (przedni TUZ, dostępne też inne mocowania)
- przedni zbiornik na śmieci opróżniany hydraulicznie
- kółko podporowe
- napęd hydrauliczny bądź od wałka WOM
- możliwość pracy z podniesionym zbiornikiem

Cena: 24 000 zł netto + 23% VAT Czy wiesz, że…?

Silniki KUBOTA dostarczane są dla takich maszyn jak Schaeffer, Bobcat, Manitou, Avant, Merlo, Holder czy CaterpilarKubota to globalny koncern, który na świecie kojarzony jest nie tylko z ciągnikami rolniczymi. Historia firmy sięga 1890 roku i wiąże się z pierwszą odlewnią stali, a dzisiejsza oferta KUBOTY to m.in. maszyny komunalne, ciągniki rolnicze, koparki i ładowarki, instalacje hydrauliczne i klimatyzacyjne, sieci wodociągowe oraz szeroka oferta silników Diesla.
Silniki KUBOTY zasługują na szczególne wyróżnienie z kilku powodów. Opracowana szeroka oferta silników małolitrażowych, jest w stanie zaspokoić najbardziej wymagających klientów. Dzisiejszymi odbiorcami jednostek napędowych od Kuboty są m. in. takie firmy jak Schaeffer, Bobcat, Manitou, Avant, Merlo, Holder, Caterpilar i wiele innych. Wysoka „japońska” dokładność obróbki i pasowania elementów, jak też technologie wydłużające żywotność (m.in. stosowanie dwusiarczku molibdenu) pozwalają silnikom Kuboty na wieloletnią bezusterkową pracę.
Silniki Kuboty znajdują również zastosowanie w innych niespotykanych na co dzień branżach takich jak chłodnictwo, przemysł ciężki, a także w agregatach prądotwórczych bądź dużych pływających jednostkach morskich.

 

________________________________________________________

Zapraszamy do kontaktu z naszym Specjalistą:
Paweł Pawlak
tel. 505 077 757
e-mail: pawel.pawlak@gravit.pl