WIOSENNE TRIO KOMUNALNE - SPRAWDZONE ROZWIĄZANIE DLA CZYSTEGO MIASTA!

 

Od 16 kwietnia ruszamy z cyklem prezentacji terenowych naszych miejskich nowości - ciągnika komunalnego Kubota L1361 HST oraz zamiatarki i odchwaszczarki firmy Rabaud.
W dogodnym dla Państwa wcześniej umówionym terminie i miejscu, zaprezentujemy nasze nowe rozwiązania.


 Zamiatarka komunalna RABAUD URBANET

Absolutna nowość, która swoją premierę miała na targach komunalnych DemoPark w Niemczech w 2017 roku. Zwarta budowa, bardzo przemyślana konstrukcja i szeroka lista wyposażenia sprawiają, że zamiatarka Urbanet stanie się popularną maszyną w firmach komunalnych obsługujących tereny miejskie. Konkurencyjna cena oraz uniwersalność zamiatarki czynią z niej najlepszą alternatywę dla wysłużonych, kosztownych w utrzymaniu kilkuletnich zamiatarek samojezdnych.Dzięki swoim niewielkim gabarytom, maszyna z powodzeniem sprawdzi się zarówno przy pozimowym zamiataniu ulic, jak i letnim utrzymaniu chodników i alejek.

Szeroka lista wyposażenia dodatkowego pozwala dopasować zamiatarkę do indywidualnych potrzeb Klienta. Opcjonalny multiplikator pozwala na pracę zamiatarki z małymi ciągnikami (od 25 KM), a do ciągników o mocy 70-80 KM dostępna jest wersja zawieszana.


PARAMETRY MASZYNY:
- zbiornik na nieczystości 1000 l z funkcją wysokiego rozładunku (na 2.1 m)
- podstawowa szerokość zamiatania 150 cm
- maszyna sprawdzi się zarówno w pracy na chodnikach, jak i ulicach
- minimalne zapotrzebowanie na moc - ciągniki już od 25 KM
- możliwość zakupu wersji zawieszanej, dedykowanej ciągnikiem o większej mocy
- funkcja wysokiego wyładunku urobku na przyczepę
- szeroka oferta wyposażenia dodatkowego (sterowanie za pomocą pilota, zbiornik na wodę, szczotka boczna z różnymi rodzajami włosia, wersja zawieszana z wysokim wysypem itd.)

 


 Odchwaszczarka komunalna RABAUD HERBIONET

Zapewnia łatwe, szybkie, a przede wszystkim skuteczne odchwaszczanie krawężników. Twarde końcówki ze stalowych lin uporają się nawet z najbardziej uciążliwymi chwastami bądź grubą skorupą pozimowej warstwy piachu. Maszyna, której zdalna obsługa z pilota sprawia, że jest wyjątkowo łatwa i bezpieczna w użytkowaniu.


PARAMETRY MASZYNY:
- szczotka talerzowa o średnicy 50 lub 70 cm
- do wyboru 2 rodzaje szczotek – ze stalowych pasków bądź kawałków twardej metalowej liny
- napęd bezpośrednio z hydrauliki ciągnika bądź opcjonalnie dostępny multiplikator (do małych ciągników)
- sterowanie odchwaszczarką z opcjonalnego bezprzewodowego pilota (obroty szczotki, wysuw hydrauliczny, regulacja kąta nachylenia szczotki)
- możliwość zamontowania maszyny z przodu bądź z tyłu ciągnika


 Ciągnik komunalny KUBOTA L1361

Ciągnik, którego cechy cenią sobie wszyscy na co dzień pracujący maszynami. JAPOŃSKA PRECYZJA, BRAK ELEKTRONIKI ORAZ PROSTOTA KONSTRUKCJI - tak najtrafniej można opisać Kubotę L1361. Moc 36 KM pozwoli na całoroczne prace, zarówno z kosiarkami bijakowymi, jak i przy zimowym utrzymaniu miasta. Maszyna idealnie sprawdzi się również w towarzystwie zamiatarek, zarówno zaczepianych
z tylu (m.in. Rabaud Urbanet), jak i prostych montowanych na przodzie ciągnika.


PARAMETRY MASZYNY:
- hydrostatyczna przekładnia pozwalająca na dostosowanie prędkości do każdego rodzaju prac
- koła rolnicze lub trawiaste
- hydraulika 28.3 + 17.2 l. min
- możliwość doposażenia w kabinę, przedni TUZ oraz pozostałe osprzęty towarzyszące
- napęd 4X4 z blokadą mechanizmu różnicowego
 


Czy wiesz, że…?

Największe i najbardziej precyzyjne zamiatarki można spotkać na dużych lotniskach.Historia mechanicznego sprzątania ulic sięga 1849 roku. Pierwowzorem dzisiejszych zamiatarek komunalnych była maszyna do której zaprzęgnięty był koń. Na początku XX wieku pojawiły się pierwsze zamiatarki silnikowe, których ewolucja trwa do dzisiaj. Pojęcie zamiatarki jest bardzo szerokie, obejmuje zarówno małe zamiatarki walcowe o wartości kilkuset złotych jak i duże ciężkie pojazdy ciężarowe używane do codziennego sprzątania miast. Największe i najbardziej precyzyjne zamiatarki można spotkać na dużych lotniskach. Szczególnie tam wymagana jest absolutna czystość, gdzie niewielki kamyk zostawiony na pasie startowym, mógłby przyczynić się do awarii silników współczesnych samolotów odrzutowych.