Członek Grupy
Współczesne rolnictwo podąża za zmianami technologicznymi i korzysta z nowoczesnych oraz zaawansowanych maszyn usprawniających codzienną pracę. Wśród często używanego sprzętu znajdują się m.in. kultywatory umożliwiające płytką i głęboką uprawę ziemi. Odkryj możliwości tego typu wyposażenia i sprawdź, które modele najlepiej sprawdzą się w czynnościach, jakie wykonuje się w gospodarstwach rolnych.
Kultywatory to wielozadaniowe maszyny rolnicze. Ich wykorzystanie ma znaczenie w różnych obszarach związanych z uprawą ziemi. Pozwalają one na:
● przygotowanie ziemi pod wysiew lub sadzenie,
● kontrolę i zwalczanie wzrostu chwastów,
● równomierne mieszanie podłoża w przypadku jego wzbogacania substancjami odżywczymi,
● napowietrzenie gleby i poprawę jej struktury,
● rozluźnienie ziemi mające na celu lepsze zatrzymywanie wody.
Ze względu na swoją specyfikę same kultywatory, jak i agregaty ścierniskowe doskonale sprawdzą się w przypadku płytkiej oraz głębokiej uprawy. Wybór konkretnego modelu zależy więc najczęściej od indywidualnych potrzeb gospodarstwa.
Unia Cross S 3 to maszyna stworzona dla tych rolników, którzy cenią sobie uprawę uproszczoną – bezorkową. Dzięki wykorzystaniu tego typu wyposażenia możliwa jest optymalizacja procesów w gospodarstwie i podniesienie efektywności pracy. Wersja ta jest 12-zębowa.
Tym, co wyróżnia model Unia Cross S 3, są przede wszystkim 3 rzędy zębów CX z dłutem napawanym i zabezpieczeniem sprężynowym. Ogromna wytrzymałość umożliwia nacisk jednostkowy na ząb nawet do 550 kg. To jednak nie wszystko. Agregat ścierniskowy ma również:
● sztywną ramę,
● hydrauliczną regulację głębokości pracy,
● specjalnie wyprofilowaną słupicę zęba,
● duży wybór wałów – zapewniających dostosowanie do różnych typów podłoża,
● bronę zgarniającą,
● komplet kół podporowych,
● zestaw tablic ostrzegawczych z oświetleniem.
Bardzo dużym udogodnieniem w przypadku tej maszyny jest także opcja dodatkowego montażu siewnika FP 250. To daje nowe możliwości w zakresie wykorzystania sprzętu.
Horsch Terrano FX to uniwersalny kultywator do płytkiej, jak i intensywnej uprawy gleby. Jego masywna, a zarazem zwarta konstrukcja sprawia, że można wykorzystać go w wyjątkowo wymagających warunkach. Sprzęt najczęściej znajduje zastosowanie w gospodarstwach do wyrównania i głębokiego zagęszczenia podłoża, a także intensywnego mieszania resztek pożniwnych oraz słomy.
Jedną z największych zalet kultywatora Horsch Terrano FX jest zdecydowanie mniejsze zużycia paliwa – w porównaniu do urządzeń konkurencji – nawet do 20%. Co więcej, maszyna może być wyposażona w dodatkowe narzędzia robocze. Ich zmiana jest szybka i bezproblemowa, a także umożliwia wykonywanie różnych czynności:
● uprawa płytka,
● uprawa głęboka,
● podcinanie całej powierzchni,
● intensywne mieszanie.
Godnym uwagi jest specjalne zabezpieczenie TerraGrip. Jego zadaniem jest prowadzenie zęba na wybranej głębokości. Efektem tego jest możliwość ingerencji w podłoże bez uszkodzenia struktury gleby.
Wybór konkretnego modelu kultywatora zależy przede wszystkim od indywidualnych wymagań i warunków upraw prowadzonych przez gospodarstwo. Przed ostateczną decyzją warto zwrócić uwagę na parametry techniczne maszyny, a także uwzględnić warunki glebowe, powierzchnię uprawy i zakres planowanych prac. Nie bez znaczenia mogą okazać się opinie innych użytkowników. Natomiast w razie wątpliwości zachęcamy do skorzystania z pomocy doświadczonego specjalisty GRAVIT, który rozwieje wszelkie wątpliwości i pomoże dokonać właściwego, świadomego zakupu.