Kiedy najlepiej pomyśleć o zimowym odśnieżaniu?

24 października 2019

 

Chociaż za oknem niemal letnia aura, to nie dajmy się zwieść. Okres zimowy zbliża się wielkimi krokami… Dla wielu firm będzie to sprawdzian z właściwego przygotowania do zadań związanych z utrzymaniem terenów zewnętrznych, takich jak drogi, parkingi, podjazdy czy alejki.
Aby jak najlepiej przygotować się do prac zimowych, należy odpowiednio wcześnie podjąć właściwe decyzje co do sprzętu. 

__________________
I tu pojawiają się dylematy: Co wybrać? Kupić, a może wynająć? Kto mi najlepiej doradzi?

__________________
Doświadczenie i intuicja podpowiadają, aby o zimowym odśnieżaniu pomyśleć już na początku jesieni, praktyka jednak w wielu przypadkach okazuje się inna.

Wiele firm kontaktuje się z nami wtedy, gdy za oknem intensywnie sypie, kiedy poranne miasto jest sparaliżowane, na ulicach pracuje cały dostępny zimowy sprzęt, a wynajęcie kogoś do odśnieżenia placu bądź parkingu graniczy z cudem.

Niestety konsekwencje poza utrudnionym dojazdem bywają też znacznie poważniejsze, włącznie z kontuzjami i złamaniami pieszych, którzy poślizgnęli się na oblodzonym chodniku. Rzeczywistość w tych przypadkach bywa na tyle brutalna, że często podmiot odpowiadający za zimowe utrzymanie terenu jest pozywany przez poszkodowanego. Takie przypadki często mają swój nieprzyjemny finał w sądzie.


Zakup maszyny zimą wiąże się jeszcze z jedną niedogodnością - często działa się wtedy pod presją czasu i pod wpływem emocji, kupując to co jest „dostępne tu i teraz”.
Takie zakupy bywają czasem nie do końca przemyślane, a nowo nabyta maszyna nie spełnia w 100% pokładanych w niej nadziei.


__________________
Naszym Klientom ZAWSZE doradzamy działanie z wyprzedzeniem.

Na spokojnie „obgadany” temat przy kawie, wspólne przemyślenia, nasze wskazówki i podpowiedzi, pozwalają dobrać optymalny sprzęt, który po przezbrojeniu będzie pracował i zarabiał przez cały rok.


GRAVIT już we wrześniu zaczyna intensywne przygotowania do nowego sezonu.
Kompletujemy dla naszych Klientów zamówione wcześniej pługi, posypywarki bądź piaskarki, aby być gotowym na "AKCJĘ ZIMA". 

Cel jest jeden: pomóc Wam w zimowych pracach. Począwszy od kosiarek samojezdnych, poprzez miniciągniki KUBOTA, a na wielofunkcyjnych pojazdach komunalnych HOLDER kończąc. Dostosujemy naszą ofertę zimową zarówno dla właściciela niewielkiego placu, który szuka maszyny do własnych potrzeb, jak i do firmy komunalnej, która świadczy usługi zimowego utrzymania.


A Ty jesteś gotowy na przyjście zimy?
Zapraszamy, poznaj nasze SPRAWDZONE ROZWIĄZANIA!


__________________
Paweł Pawlak

tel. 505 077 757
e-mail: pawel.pawlak@gravit.pl