John Deere – koszty utrzymania. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

2 stycznia 2024


John Deere to marka, która cieszy się renomą na całym świecie. Oferuje profesjonalne maszyny rolnicze – ciągniki, a także kombajny. Decydując się na ich zakup, należy liczyć się ze sporym wydatkiem i stałymi kosztami wynikającymi z utrzymania sprzętu. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat. Poznaj alternatywne rozwiązania dla zakupu nowych maszyn i dowiedz się, dlaczego warto je wybrać.

 

Jak duże są koszty utrzymania maszyn John Deere?


Ciągniki rolnicze i kombajny to podstawowe wyposażenie gospodarstw rolnych. John Deere to jeden z głównych producentów tych maszyn rolniczych cenionych na całym świecie. Firma oferuje szeroki wybór modeli, które można dopasować do wielkości gospodarstwa i indywidualnego zapotrzebowania. Zakup nowoczesnego ciągnika lub kombajnu John Deere może być jednak sporym obciążeniem finansowym. Do tego dochodzą także koszty utrzymania sprzętu. Te dzieli się na:

• stałe, które ponosi właściciel niezależnie od tego, czy dany sprzęt jest wykorzystywany;
• zmienne, które wynikają z eksploatacji maszyny.


Do wydatków stałych związanych z utrzymaniem maszyn rolniczych John Deere zalicza się m.in. koszty związane z:

● amortyzacją,
● przechowywaniem sprzętu,
● przeglądami technicznymi i konserwacją,
● ubezpieczeniem.


Koszty zmienne wiążą się natomiast z bezpośrednim wykorzystywaniem wyposażenia rolniczego. Zalicza się do nich wydatki na naprawy oraz paliwo, smary, filtry czy inne elementy wymagające wymiany na nowe.

Zależnie od zakresu wykorzystania ciągników i kombajnów John Deere koszty ich miesięcznego czy rocznego utrzymania mogą być bardzo różne. Ubezpieczenie ciągników to wydatek rzędu około 2000 złotych rocznie. Przechowywanie maszyn rolniczych może wynosić nawet do 850 zł na rok. Największą zmienną jest koszt związany z paliwem czy innymi płynami eksploatacyjnymi. Im częściej wykorzystywane są maszyny, tym większe będą wydatki.


 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie maszyn rolniczych John Deere?

 

Decydując się na zakup ciągnika, kombajnu czy innego sprzętu John Deere, konieczne jest uwzględnienie kilku aspektów. Najważniejszym z nich jest wielkość gospodarstwa, która przekłada się na zakres prac oraz konkretne wymagania względem sprzętu. Nie bez znaczenia jest jednak budżet, jakim się dysponuje.

Wybierając maszyny rolnicze John Deere (ciągniki czy kombajny), konieczne jest uwzględnienie m.in. takich kwestii jak:

● rodzaj i moc silnika,
● typ przekładni,
● gabaryty i waga,
● pojemność zbiornika na paliwo i olej,
● dodatkowe wyposażenie,
● udogodnienia dla operatora (klimatyzacja kabiny, ogrzewanie fotela).


Dla tych, którzy nie chcą przepłacać za zakup, dobrym rozwiązaniem są maszyny używane John Deere z gwarancją sprawności z oferty GRAVIT. Wszystkie modele są w 100% sprawne; ich stan techniczny został potwierdzony w jednym z autoryzowanych serwisów. Każdy ciągnik pochodzi z wiarygodnego źródła, co gwarantuje, że mają one autentyczny przebieg. Dodatkowo każda z maszyn została odpowiednio oczyszczona i natychmiast po zakupie jest gotowa do pracy.

 

Wynajem – korzystna alternatywa dla zakupu maszyn John Deere

 
Zakup maszyn rolniczych John Deere wiąże się nie tylko ze stosunkowo dużymi kosztami początkowymi, ale także wydatkami związanymi z utrzymaniem sprzętu. Jest to konieczność przeprowadzania przeglądów, konserwacji i naprawy usterek. Często ciągniki i kombajny wykorzystywane są w gospodarstwie sezonowo, pozostałą część roku nie generują natomiast żadnego zysku. W takim przypadku korzystnym rozwiązaniem jest wynajem maszyn John Deere w GRAVIT Rental. Dzięki temu płaci się wyłącznie za czas wykorzystania sprzętu, co pozwala na spore oszczędności. Jest to istotne zwłaszcza dla mniejszych gospodarstw rolnych, którym zależy na możliwości użytkowania najwyższej klasy maszyn rolniczych przy ograniczonym budżecie na sprzęt.